Kopalnia wiedzy - AJAN Polska

Kopalnia wiedzy

1 maja 2022

AJAN POLSKA – różnice pomiędzy stołem suchym, a stołem mokrym

Podczas wyboru przecinarki plazmowej napotykamy często problem gospodarowania pyłami, gazami i materiałem ubocznym powstającym podczas procesu cięcia. Na rynku występują głównie dwa systemy pozwalające na lepsze lub gorsze poradzenie sobie z tą problematyką. Przecinarki plazmowe wyposażone w stoły odciągowe (opcjonalnie wyposażone w filtrowentylację) i wodne. Jak to w naturze, wszystko ma swoje zalety jak i wady, w tym wypadku nie jest inaczej. Poniższy opis ma służyć potencjalnemu klientowi, który szuka najlepszego rozwiązania dla siebie. AJAN POLSKA stosuje obie wersje w swojej ofercie, jednak jednoznacznie zaleca wybór opcji „suchej”. Zatem pojawia się pytanie: po co oferować stoły wodne? Odpowiedź jest prosta, zdażają się przypadki hal produkcyjnych, w których Layout nie pozwala na zastosowanie niczego innego niż stół mokry. Odsetek tych przypadków w naszym wykonaniu jest marginalny, jedynie 0,4% naszych klientów decyduje się lub raczej jest zmuszona do wersji „mokrej”.
28 lipca 2021

CONSUMABLES – Części eksploatacyjne do przecinarek plazmowych – porównanie oryginalnych do replik

Consumables – Części eksploatacyjne - szybko zużywalne, czyli elementy wchodzące w skład palnika, takie jak : dysze, elektrody, osłonki itd. Tematyka ta jest bardzo złożona a poniższy artykuł ma na celu analizę opłacalności używania tych części w wersji oryginalnej oraz nieoryginalnej. Postaramy się aby w/w problematykę rozbić na czynniki i przeprowadzić szczegółowe obliczenia pokazujące jak niekorzystnie na działanie maszyny wpływa używanie części nieautoryzowanych przez producenta źródła plazmowego (SHP130/260/460). Badania te zostały przeprowadzone w siedzibie AJAN POLSKA oraz w firmach produkcyjnych będących użytkownikami naszych maszyn.
28 listopada 2022

Maszyna cnc  – podstawowe wiadomości dla podejmujących decyzje o doposażeniu linii produkcyjnej i procesu technologicznego.

2 listopada 2022

Przecinarki plazmowe cena – szacowanie kosztów nabycia i eksploatacji narzędzia

23 sierpnia 2022

Przecinarki laserowe – najpopularniejsze zastosowania

Przecinarki laserowe ze względu na zastosowanie nowoczesnej technologii, coraz częściej wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa w celu jednoczesnego ograniczenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji.
25 lipca 2022

CNC obróbka – skrawanie dla przemysłu

Celem obróbki CNC jest uzyskanie zaprojektowanych wcześniej kształtów poprzez eliminację warstwy materiału z obrabianego przedmiotu. Wyróżniamy kilka rodzajów obróbki skrawaniem: frezowanie, toczenie, wiercenie i szlifowanie. Wszystkie z nich mają dedykowane inne obrabiarki – cechujące się właściwą dla nich kinematyką.