Jaką przecinarkę plazmową wybrać

Firma AJAN Polska to nie tylko rozwiązania, takie jak maszyny CNC oraz oprogramowania do nich. Dzięki naszej szerokiej ofercie, każdy zainteresowany Klient będzie mógł wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w takie narzędzia, jakimi są przecinarki plazmowe!

Przecinarki plazmowe – zasada działania

Wiele osób może zastanawiać się, jaka jest różnica pomiędzy wariantem klasycznym a prezentowanym na tej stronie. Nasze przecinarki to sprzęt, który topi i pozbywa się metalu z miejsca, w które skierujemy jego wiązki. Pozwala także na sprawną i efektowną obróbkę surowców, które przewodzą prąd - stąd też bez problemu możliwe jest ich wykorzystanie do działania na aluminium i jego stopach, a także na miedzi. Maszyny ułatwią również pracę z użyciem mosiądzu i żeliwa oraz stali węglowych i stopowych.

Wysoka jonizacja cząsteczek, która obecna jest w sprzęcie, pozwala na wspomniane już topienie i pozbywanie się niechcianych elementów, tak, aby stworzyć rysę, szczelinę, wyżłobienie czy też wydobyć z blachy dany kształt. Służy do tego łuk elektryczny, w którym wytwarzana jest plazma, czyli zjonizowana materia przypominająca gaz. Wraz z udziałem sprężonego powietrza, nabiera ona mocy, co pozwala jej na wykonywanie tak skomplikowanych zadań.

Przecinarka plazmowa idealna do każdego przemysłu

Niezależnie, jaki jest typu naszej działalności, z pewnością każdy będzie mógł wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Na rynku funkcjonują urządzenia z ogromem funkcji i dodatków, które umożliwią ułatwioną i szybszą pracę w każdej dziedzinie. Niektóre z nich, jak np. głowica 3D czy funkcje, takie jak Microjoint, PerfectHole® lub AUTO – Z zostały opisane niżej.

Przed wyborem warto skontaktować się ze specjalistami z AJAN Polska. Dzięki naszej wiedzy odnośnie przecinarek plazmowych i ich zastosowań, możliwe będzie wybranie jak najlepszego modelu, który spełni wszystkie oczekiwania i sprawi, że praca i produkcja przebiegać będą łatwiej i sprawniej – co może przełożyć się znacznie na obroty i dochody.

Sposoby obróbki tworzyw

Dzięki wykorzystaniu przecinarki plazmowej, możliwa jest obróbka surowców takich jak stal nierdzewna czy aluminium - zarówno nowych, jak i pomalowanych lub zanieczyszczonych, jako że nie wpływa to na jakość wykonywanej pracy. Możliwe jest również różnorodne wykorzystane proponowanych przez nas sprzętów - zarówno do obróbki klasycznej, jak według przygotowanego szablonu. Moc naszych urządzeń pozwala ułożenie na sobie kilku warstw i obrabianie ich naraz, co z pewnością przyczyni się do szybkości i efektywności produkcji. Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu i ustawieniu, możliwe jest również cięcie pod kątem, a także wykonywanie żłobień. Dzięki temu, przecinarki plazmowe to idealne rozwiązania do wielu przemysłów - nie tylko pozwolą one na szybszą i efektywniejszą pracę, ale również bez problemu wykonają zadania, do których inne sprzęty zwyczajnie nie są przystosowane.

Wybór przecinarki plazmowej

Oczywiście, niezależnie jakie maszyny kupujemy – najlepiej jest skupić się na naszych potrzebach i je oszacować, a następnie dobrać taki model, który spełni je najlepiej. Jednym z głównych parametrów, z którymi spotkamy się podczas przeglądania ofert przecinarek plazmowych jest amperaż, oznaczany literką A – jest to nic innego jak maksymalna moc, z którą płynie prąd wykorzystywany do obróbki. Czym większa wartość amperażu, tym szybsze działanie maszyny i tym grubsze warstwy można nią obrabiać. W AJAN Polska możliwy jest wybór pomiędzy 130A a 460A – przy wyborze odpowiedniej opcji warto zwrócić uwagę na maksymalną grubość materiału, który może być obrobiony i który podany jest przy amperażu (wartość podana w dwóch wariantach - jakościowym i rozdzielającym; jakościowy to bardziej estetyczna, rozdzielający to nieco mniej estetyczna praca). Dodatkowo, konieczne jest sprawdzenie cyklu pracy przecinarki gdyż maszyny ręczne są bardzo niewydajne w okolicach maksymalnego natężenia prądu.Ich stosunkowa wysoka skuteczność jest w ololicy 60% maksymalnej mocy. Przecinarki maszynowe pracują na dużo większej skuteczności zbliżonej do 90% swojej mocy maksymalnej.

Przecinarki plazmowe od AJAN Polska

Nasze rozwiązania to przecinarki plazmowe, które nie tylko wpisują się w najnowsze trendy oraz posiadają wszystkie wymagane funkcje, ale również charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz sprawnością. Nie tylko więc podążamy za trendami – wyznaczamy je oraz dbamy o to, żeby być najlepsi w tym co robimy. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć głowic 3D, które, mimo że używane od wielu lat, nadal są nie tylko jednym z podstawowych, ale również jednym z najbardziej niezbędnych elementów każdej maszyny. Pozwalają one chociażby na tworzenie ukosów lub otrzymywanie trójwymiarowych brył - a to wszystko bez konieczności dokupienia oprogramowania, które zazwyczaj jest dość kosztowne.

Dodatkowo, nasze produkty posiadają funkcję Auto Z. Rozwiązanie to jest wspaniałym ułatwieniem dla każdego, kto na co dzień pracuje z przecinarkami plazmowymi. Funkcja pozwoli naszej maszynie na samodzielne ustawienie się nad arkuszem blachy czy innego tworzywa. Niezależnie więc, w jaki sposób położymy ją na stole czy innej powierzchni, nasz sprzęt sam dostosuje się do jej lokalizacji i rozpocznie pracę. Układanie ręczne jest bardziej kłopotliwe, a co za tym idzie, trudniej zrobić to precyzyjnie - zwiększa się wówczas ryzyko błędu. Z zastosowaniem Auto Z możliwe jest nie tylko zmniejszenie granicy błędu aż do 0,1 cm, ale również zaoszczędzenie cennego surowca oraz wykorzystanie go w pełni - bez tworzenia ścinek, z których nie można w żaden sposób zrobić użytku.

Przecinarki plazmowe - dodatkowe przydatne rozwiązania

Podczas tworzenia naszych maszyn, korzystamy również z propozycji innych firm i dopasowujemy je do naszych produktów. Dzięki temu, powstają wyjątkowe i sprawne funkcje, które pozwolą na jak najlepsze wykorzystanie i ułatwią prace naszych Klientów! W ramach udogodnień przecinarek plazmowych, np. dzięki technologii PerfectHole®, możliwe jest automatyczne wypalanie otworów, bez konieczności ręcznej ich obróbki lub też specjalnego programowania.

Z kolei innowacją, którą znaleźć można tylko w propozycjach firmy AJAN Polska, jest funkcja Microjoint. Pozwala ona na obrobienie tworzywa w taki sposób, że dany element nie zostaje usunięty do końca - za to, po ostygnięciu całego stworzonego przez nas produktu, możliwe jest jego delikatne i bezproblemowe wyłamanie. Po co taka funkcja? Często, po plazmowym wycinaniu niewielkich elementów czy detali, możliwe byłoby ich pofalowanie lub utrata kształtu, spowodowane działaniem wysokiej temperatury na bardzo cienką blachę. Microjoint uniemożliwia takie odkształcenie, dzięki temu, że element zostaje wewnątrz płaszczyzny do momentu wystygnięcia, a jego późniejsze wyłamanie nie sprawia żadnych problemów.

Z odpowiednimi funkcjami wycinanie plazmowe jest bardzo proste

Nasze produkty posiadają wszelkie rozwiązania, które będą ułatwiały i przyspieszały obsługę wycinarki plazmowej. Oprócz już wymienionych dodatków, możliwe jest również zaopatrzenie się w warianty z systemem uwzględniającym zużycie katody i elektrody oraz trasowanie liniowe i punktowe. Dodatkowo, wyposażenie się w stół odciągowy, z pewnością zwiększy jakość pracy, poprzez likwidowanie szkodliwych dla operatora pyłów.

Jaką przecinarkę plazmową wybrać?

Najlepiej taką, która w 100% spełni nasze oczekiwania! Dopasowanie odpowiedniego modelu do naszego przedsiębiorstwa i wykonywanych usług pozwolą na jak najlepszą pracę i zwiększenie obrotów poprzez szybsze wykonywanie obowiązków. W naszej ofercie znajduje się ogrom różnych propozycji – jeśli nie są Państwo pewni, który wariant będzie najlepszy, zapraszamy do kontaktu. Dzięki ogromnej wiedzy na temat sprzedawanych przecinarek plazmowych oraz wykonanym już realizacjom, jesteśmy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. Nasi fachowcy z przyjemnością poznają Państwa wymagania i pomogą dopasować odpowiedni model.